اخبار علمی فناوری, سیستم عامل

تولد 13 سالگی سیستم عامل اندروید

تولد 13 سالگی اندروید

تولد 13 سالگی سیستم عامل اندروید

سیستم عامل محبوب اندروید امروز سیزده ساله شد. سیستم عاملی که مانند تمام محصولات و سرویس‌های جدید در ابتدا با مشکلات و ایرادات جدی و مهمی رو به رو بود و به مرور زمان توانست بیش از 70 درصد بازار را تصاحب کند.

سیستم عامل اندروید که در زمان اوج قدرت گوشی‌های نوکیا و شروع به کار iOS به عنوان یک قدرت در دنیای سیستم‌ عامل‌ها شناخته نمی‌شد اما به مرور زمان قابلیت‌ها و قدرت خود را نشان داد و در سال 2020 در حالی سیزده ساله شده است که حدود 83 درصد تمام گوشی‌های هوشمند فروخته شده تاریخ اندرویدی بوده‌اند.

تولد اندروید و رشد و سقوط شرکت‌ها

همان‌طور که ظهور این سیستم عامل باعث افت شدید فروش برخی شرکت‌ها مثل نوکیا و بلک بری شد اما باعث شد شرکت‌های دیگری با سرمایه‌گذاری و استفاده از اندروید رشد بی‌سابقه‌ای را تجربه کنند.

شرکت‌هایی مانند HTC توانستند خودشان را به عنوان یک گزینه جدی برای خریداران تبدیل کنند و شرکت‌هایی مثل سامسونگ و هواوی هم توانستند با استفاده از اندروید بخش عظیمی از بازار را به دست آورند.

اندروید قرار بود بازار گوشی‌های هوشمند را تغییر دهد و بدون شک موفق به انجام این کار شد. در سال 2007 که اندروید معرفی شد از بین ده گوشی پرفروش سال شش گوشی جزو مدل‌های شرکت نوکیا بودند ولی حالا در حالی که سیزده ساله شده، بیش از 72 درصد بازار گوشی‌های همراه را در اختیار دارد و به میلیاردها نفر امکانات زیادی ارائه کرده است.

تولد 13 سالگی اندروید

از یک استارتاپ کوچک تا تسخیر دنیای گوشی‌های هوشمند

تولد و سن اندروید را می‌توانیم از دو تاریخ متفاوت حساب کنیم. اندروید از سال‌ها پیش از عرضه رسمی در حال توسعه بود ولی تاریخ تولد این سیستم عامل را می‌توانیم از دو مبدا حساب کنیم.

اندروید برای اولین بار روی یکی گوشی در سال 2008 و روز بیست و سوم ماه سپتامبر عرضه شد اما این سیستم عامل اولین بار روز پنجم ماه نوامبر سال 2007 توسط گوگل معرفی شد. بر اساس تاریخ دوم حالا تولد سیزده سالگی این سیستم عامل محبوب است.

آینده اندروید چه خواهد بود؟

اندروید نشان داده ترسی از تغییر ندارد و نیاز‌های کاربران را همیشه در نظر دارد. اندروید مدتی می‌شود که پروژه‌های مختلفی مانند اندروید وان و اندروید گو را دنبال می‌کند.

اندروید وان که نسخه خالص اندروید است ضمانت می‌کند حداقل تا دو سال به‌روزرسانی‌های امنیتی و نرم‌افزاری دریافت کنند و بهترین و نزدیک‌ترین تجربه به اندروید مورد نظر گوگل را داشته باشند.

اندروید گو نیز نسخه سبک‌تر اندروید استاندارد است که گزینه خوبی برای گوشی‌های اقتصادی و ارزان‌قیمت با سخت‌افزار ضعیف محسوب می‌شود.

Leave a Reply

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز* مشخص شده اند